ZACHODNIOPOMORSKA MAPA AKADEMICKA

ZACHODNIOPOMORSKA MAPA AKADEMICKA

PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA ZAWODOWA W KOSZALINIE

PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA ZAWODOWA W KOSZALINIE

Drodzy Maturzyści!

W najbliższych dniach rozpocznie się dla Was czas wyjątkowej próby. Skończyliście edukację w szkole średniej i przystępujecie do egzaminu maturalnego – egzaminu, określanego mianem przepustki do dorosłości. Jestem przekonany, że tę “drogę do dorosłości” w postaci szkolnej edukacji, ale też przyjaźni i realizowania różnych, często niepowtarzalnych pomysłów, wykorzystaliście w sposób dla siebie najwłaściwszy.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie ma  dla Państwa ciekawą ofertę edukacyjną, zapewniającą zdobycie interesujących zawodów, na które istnieje duże zapotrzebowanie. Kierunki medyczne takie jak, Pielęgniarstwo, Ratownictwo medyczne czy Fizjoterapia to zawody, na które czekają środowiska medyczne. Kosmetologia czy Dietetyka wpisują się w potrzeby wielu osób. Bezpieczeństwo narodowe, Wychowanie Fizyczne czy Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna to szansa uzyskania ciekawych zawodów dla wielu z Was.

Życzę, byście zdobytą wiedzę wykorzystali w przyszłości podczas dokonywanych wyborów dalszej drogi kariery, abyście umieli ją pożytkować w dorosłym życiu. Wierzę, że oferta PWSZ w Koszalinie to szansa dla wielu z Was na studia tu, na miejscu, bez wyjeżdżania do wielkich miast, gdzie należy liczyć się z dużymi kosztami utrzymania. Życzę Wam, abyście zrealizowali wszystkie swoje marzenia i cele, i aby to, co trudne przychodziło Wam z łatwością, a to, co niewykonalne było dla Was jedynie drobną przeszkodą na drodze dochodzenia do sukcesów.

Z najlepszymi życzeniami
Rektor PWSZ w Koszalinie
dr Jan Kuriata, prof. PWSZ

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie jest uczelnią państwową, prowadzącą studia dzienne pierwszego stopnia i studia magisterskie. Uczelnia prowadzi bezpłatne, stacjonarne kształcenie w systemie dziennym oraz studia niestacjonarne.

Wszystkie kierunki w PWSZ mają profil praktyczny. Uczelnia prowadzi kształcenie praktyczne: studenci realizują zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe we współpracy ze środowiskiem gospodarczym, dzięki czemu  poznają specyfikę możliwości przyszłego zatrudnienia i zdobywają tak ważne w dzisiejszym świecie doświadczenie.

Uczelnia wciąż się rozwija, w 2023 roku powstanie nowa, spełniająca współczesne standardy hala sportowa i aula.

PWSZ w Koszalinie posiada nowoczesną bazą dydaktyczną. Kształcenie studentów kierunków medycznych odbywa się w Centrum Symulacji Medycznej wyposażonym w zaawansowane technicznie symulatory i trenażery. Nowocześnie wyposażone są również pracownie: ratownictwa medycznego, fizjoterapii i kosmetologii.

 

INFORMATOR O UCZELNI

WIRTUALNY SPACER PO UCZELNI

KIERUNKI STUDIÓW

3-LETNIE STUDIA LICENCJACKIE

Bezpieczeństwo narodowe

Dietetyka

Kosmetologia

Pielęgniarstwo

Ratownictwo medyczne

Wychowanie fizyczne


Administracja – NOWOŚĆ!

STUDIA MAGISTERSKIE

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna – NOWOŚĆ!

Fizjoterapia

Pielęgniarstwo – 2-letnie magisterskie studia uzupełniające

REKRUTACJA

GALERIA

KONTAKT

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
ul. Leśna 1
75-582 Koszalin

tel. 94 342-67-66
tel. 94 341-86-33
fax  94 341-65-86

e-mail: pwsz-koszalin@wp.pl