studiuj zarządzanie w województwie zachodniopomorskim

Od wielu lat kierunek Zarządzanie jest jednym z najbardziej popularnych wyborów wśród studentów. Studiując zarządzanie, zdobędziesz kluczowe umiejętności przywódcze, od zarządzania ludźmi i zasobami do planowania strategicznego. Zarządzanie jako nauka bazuje na obserwacji i analizie, zbieraniu doświadczenia i jest zorientowane na sukcesywne poszerzenie wiedzy.

 

Kierunek Zarządzanie jest oferowany przez uczelnie publiczne i niepubliczne, zarówno w trybie dziennym, jak i zaocznym jako:

 • 3-letnie studia licencjackie
 • 2-letnie studia magisterskie, często uzupełniane dodatkowo o studia podyplomowe

Najczęściej wymaganymi przedmiotami zdawanymi na maturze do rekrutacji na kierunek zarządzanie są: matematyka, język obcy nowożytny, geografia, historia, chemia, biologia, fizyka.

kto oferuje naukę w zakresie zarządzania?

Politechnika Koszalińska

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Politechnika Morska w Szczecinie

Wyższa Szkoła Bankowa

Zarządzanie – Czy każdy się odnajdzie na tym kierunku?

Zarządzanie jest bardzo obszerną dziedziną nauki, dlatego tak wiele osób ma szansę znaleźć pole do działania. W trakcie studiów studenci nauczą się rozpoznawać i rozwiązywać problemy gospodarowania zasobami ludzkimi i finansowymi, kreować markę produktu i przedsiębiorstwa, stosować narzędzia marketingowe, podejmować trafne decyzje w obszarze działań organizacji. Studenci zostają również przygotowani do objęcia stanowiska menadżerskiego, zarządzania zespołem, a także organizacją. Menedżer musi mieć umiejętności techniczne, społeczne, decyzyjne i organizacyjne. To zaś wymaga od niego nie tylko szerokiej wiedzy, ale także wysoce rozwiniętych umiejętności interpersonalnych. Odnosisz wrażenie, że właśnie te cechy są Ci bliskie? Sukces w tej dziedzinie wymaga pewności siebie, wszechstronności i myślenia strategicznego, w połączeniu z podniesionymi umiejętności komunikacyjnych i pragnienie sukcesu. Studia te skoncentrowane są na współczesnych kwestiach zarządzania, dają możliwość rozwijania ogólnych umiejętności potrzebnych do prowadzenia działalności gospodarczej.

Najczęściej oferowanymi specjalizacjami na kierunku zarządzanie są:

 • Zarządzanie zasobami ludzkimi
 • Komunikacja marketingowa i Public Relations
 • E-commerce i media społecznościowe
 • Zarządzanie projektami
 • Zarządzanie przedsiębiorstwem
 • Zarządzanie logistyczne
 • Zarządzanie jakością
 • Zarządzanie turystyką

Zarządzanie – praca po studiach

Ogromną rolę w trakcie toku studiów odgrywają zajęcia w formie ćwiczeń, a omawiane na zajęciach „case studies” pozwalają na praktyczne zastosowanie koncepcji i modeli strategicznych, które później studenci wykorzystają na przyszłym stanowisku pracy. Choć rynek pracy po tym kierunku jest dość wysycony, to jego absolwenci raczej nie narzekają. Warto jednak już w trakcie studiów korzystać z dostępnych szkoleń, odbywać staże i praktyki, aby jak najszybciej móc wyróżnić się doświadczeniem i zdobytymi umiejętnościami. Absolwenci kierunku zarządzanie znajdą pracę na wielu stanowiskach. Będą dobrze przygotowani do pełnienia funkcji menadżera, team leadera, kierownika projektu. W zależności od wybranej przez absolwentów specjalizacji mogą znaleźć pracę jako analityk finansowy, audytor jakości, pracę w organizacji sektora publicznego, w działach HR organizacji, doradca w firmie consultingowej, menadżer hotelu, restauracji lub innej organizacji usługowej.

Studiuj zarządzanie w województwie zachodniopomorskim

Studia to nie tylko nauka, ale również niezwykły czas w życiu wzbogacający nas o doświadczenia. Wybierając studia w województwie zachodniopomorskim, masz okazję zapoznać się z bogatą ofertą regionu, zwiedzać wspaniałe zabytki takie jak:

 • Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie,
 • Brama Królewska w Szczecinie,
 • Fort Gerharda w Świnoujściu,
 • miłośnicy militarnych klimatów na pewno docenią pozostałości po II wojnie światowej, w postaci bunkrów zlokalizowanych na plaży w Bobolinie,

Jeżeli chcecie aktywnie spędzić czas z przyjaciółmi nad Bałtykiem, warto udać się również:

 • do Parku Wodnego w Koszalinie
 • na Górę Chełmską
 • do Parku Książąt Pomorskich

Jednym z zyskujących popularność wydarzeń organizowanym na terenie województwa zachodniopomorskiego jest Sunrise Festival w Kołobrzegu, na scenie którego występują najwięksi polscy, jak i zagraniczni artyści.