studiuj pedagogikę w województwie zachodniopomorskim!

Pedagogika jest dziedziną nauk o rozwoju i wychowaniu, w zależności od wybranej specjalizacji, zarówno dzieci, jak i resocjalizacji osób dorosłych.

Studia pedagogiczne to najczęściej 3-letnie studia licencjackie, następnie uzupełniane wiedzą pozyskaną w trakcie 2-letnich studiów magisterskich, jak i 5-letnie jednolite studia magisterskie. Studia te oferowane są zarówno przez uczelnie publiczne, jak i niepubliczne, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

 

Najczęściej wymaganymi przedmiotami potrzebnymi do rekrutacji są język polski, język obcy nowożytny, historia, wiedza o społeczeństwie, biologia, matematyka. Studia pedagogiczne powszechnie kojarzone są z zawodem nauczyciela i pracą w szkole. Istnieje jednak wiele innych możliwości zatrudnienia dla absolwentów tego kierunku.

kto oferuje naukę w zakresie nauk pedagogicznych?

Akademia Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie

Politechnika Koszalińska

Pedagogika – dziedzina nauk o wychowaniu

Gdy myślisz o pracy zawodowej to czujesz, że chciałbyś spędzać czas wśród ludzi? A może z łatwością potrafisz przekazywać zdobytą wiedzę, jesteś osobą kreatywną i empatyczną?

Wszystkie te umiejętności zdecydowanie wspomogą pracę zawodową. Jednak to mogą być jedynie wskazówki, czy to odpowiedni kierunek dla Ciebie. Absolwent kierunku pedagogika w trakcie toku studiów zdobywa przede wszystkim wiedzę o rozwoju i wychowaniu człowieka, uczy się obserwacji i interpretacji wszelkiego rodzaju zjawisk społecznych, często także przekazywania wiedzy poprzez zabawę, w sposób interesujący dla słuchaczy. Duży nacisk nakładany jest także na umiejętność pracy w grupie oraz kierowanie zespołem. Absolwent kierunku pedagogika w trakcie studiów zdobywa również umiejętności społeczne, umiejętność działania z osobami wymagającymi opieki specjalnej i pomocy.

W zależności od oferty wybranej przez Ciebie uczelni możemy wyróżnić kilka kierunków studiów zaliczających się do dziedziny nauk o wychowaniu:

 • Pedagogika
 • Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna
 • Pedagogika specjalna
 • Praca socjalna
 • Logopedia z audiologią.

Pedagogika-gdzie znaleźć pracę po studiach?

Absolwenci kierunku pedagogika w zależności od wybranej specjalizacji mogą znaleźć zatrudnienie we wszelkiego rodzaju placówkach edukacyjnych, nie tylko w szkołach. Mogą również prowadzić zajęcia w ośrodkach kultury, młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, ośrodkach terapeutycznych, placówkach socjalnych, resocjalizacyjnych, czy zakładach karnych.

Studiuj pedagogikę w województwie zachodniopomorskim

Studia to nie tylko nauka, ale również niezwykły czas w życiu wzbogacający nas o doświadczenia. Wybierając studia w województwie zachodniopomorskim, masz okazję zapoznać się z bogatą ofertą regionu, zwiedzać wspaniałe zabytki takie jak:

 • Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie,
 • Brama Królewska w Szczecinie,
 • Fort Gerharda w Świnoujściu,
 • miłośnicy militarnych klimatów na pewno docenią pozostałości po II wojnie światowej, w postaci bunkrów zlokalizowanych na plaży w Bobolinie,

Jeżeli chcecie aktywnie spędzić czas z przyjaciółmi nad Bałtykiem warto udać się również:

 • do Parku Wodnego w Koszalinie
 • na Górę Chełmską
 • do Parku Książąt Pomorskich

Jednym z zyskujących popularność wydarzeń organizowanym na terenie województwa zachodniopomorskiego jest Sunrise Festival w Kołobrzegu, na scenie którego występują najwięksi polscy, jak i zagraniczni artyści.