VIII Jesienne Spotkania ze Zdrowiem Ciało. Umysł. Harmonia

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku serdecznie zaprasza na VIII Jesienne Spotkania ze Zdrowiem Ciało. Umysł. Harmonia, które odbędą się w dniu 22 listopada br. w godz. 10:00-15:00 w siedzibie uczelni (Gdańsk, Pelplińska 7).

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku jako uczelnia kształcąca specjalistów z zakresu nauk medycznych i nauk o zdrowiu, niezmiennie od wielu lat pragnie pogłębiać wiedzę i świadomość społeczeństwa w zakresie profilaktyki zdrowotnej. Celem wydarzenia jest uświadomienie uczestnikom tj. studentom, interesariuszom zewnętrznych uczelni jak i społeczności lokalnej oraz mieszkańcom Pomorza, że zdrowie jest stanem harmonii zarówno na poziomie fizycznym jak i emocjonalnym. Ciało. Umysł. Harmonia to sfery, które muszą być w równowadze i o każdą z nich należy dbać każdego dnia.

W tym roku obchody Jesiennych Spotkań ze Zdrowiem zostaną połączone z uroczystym otwarciem wernisażu o godzinie 10:00. Wystawa pod hasłem #TAK dla JAJ to projekt profilaktyczno-artystyczny, promujący działania mające na celu zapobieganie nowotworom mężczyzn. Bohaterami akcji są mężczyźni – sportowcy z Pomorza, którzy biorąc udział w sesji zdjęciowej podkreślają wagę badań profilaktycznych. Ekspozycja zdjęć organizowana jest cyklicznie, w listopadzie miesiącu uznawanym jako Miesiąc Świadomości Męskich Nowotworów.
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku jako uczelnia aktywnie działająca na rzecz profilaktyki i promocji zdrowia, chętnie angażuje się w wydarzenia mające na celu szerzenie wiedzy w tym zakresie. Wydarzenie będzie również okazją do nauki samobadania jąder oraz rozmowy o profilaktyce nowotworowej dzięki obecności Fundacji Gdyński Most Nadziei – inicjator Kampanii Społecznej Odważni Wygrywają.
Wierzymy, że siła bohaterów wystawy i zaproszonych Gości zachęci każdego z mężczyznę do regularnych badań, które są podstawą wczesnego wykrywania nowotworu.

PROGRAM WYDARZENIA:
10:30 ZAPISZ SIĘ
Pokaz Joga twarzy holistyczny system zdrowia, urody i wewnętrznej harmonii
Celem pokazu jest przedstawienie koncepcji jogi twarzy: omówienie jej pochodzenia, podstawowych założeń oraz różnych typów. Uczestnicy będą mieli okazję również zapoznać się z podstawowymi ćwiczeniami oraz technikami, by móc potem samodzielnie je stosować w codziennym życiu w celu poprawy wyglądu twarzy oraz ogólnego dobrostanu organizmu. Pokaz poprowadzi prof. nadzw. dr hab. Dorota Kamińska-Jones

10:30
ZAPISY
Warsztat ,,Sekundy mogą uratować życie!”
Dezynfekować ręce czy stosować rękawice ochronne? W jaki sposób dezynfekować ręce skutecznie? Kiedy zakładanie rękawic ma sens? Uczestnicy warsztatu, przy użyciu nowoczesnych metod będą mieli okazję sprawdzić wiedzę i umiejętności w zakresie higieny rąk.
Zajęcia poprowadzi Anna Nagórska, firma Schuelke.

11:30 ZAPISZ SIĘ
Warsztat – Jesienna pielęgnacja z marką Belnea
Jesień to wyzwanie dla Twojej skóry. Podpowiemy Ci jak pielęgnować skórę twarzy w trudnych warunkach atmosferycznych takich jak wiatr, deszcz, niska temperatura powietrza. Dowiesz się jakie składniki kosmetyczne i preparaty będą odpowiednie na ten czas dla Twojej skóry – mówi dr n. med. Anna Kamm, koordynator kierunku kosmetologia w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku.
Każdy uczestnik warsztatu otrzyma prezent od marki Belnea.

11:30
Zajęcia wykładowo-warsztatowe dotyczące napojów energetyzujących. Co wiesz na temat wpływu tych napojów na zdrowie? Zajęcia poprowadzi dr inż. Katarzyna Żyłka, koordynator kierunku dietetyka w Wyższej szkole Zdrowia w Gdańsku.
Spotkanie dla grup zorganizowanych (szkół). W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt na adres: promocja@wsz.pl

12:00 ZAPISZ SIĘ
Warsztat – Granice, które chronią – czuć się bezpiecznie w relacji z innymi to wprowadzenie rozwoju samoświadomości, podczas którego będziesz mieć możliwość przyjrzenia się swoim przekonaniom na temat granic w relacji, ale także będziesz mieć możliwość poznania swoich reakcji emocjonalnych w kontakcie z innymi.
Wielu z nas posiada niewłaściwe przekonania na temat granic w relacjach między ludzkich, co powoduje, że ich stawianie to duże wyzwanie. Być może nie mieliśmy okazji doświadczyć, iż proszenie o to, czego nam trzeba i upominanie się o swoje to forma dbania o siebie, ale także o zdrową relacje z innymi ludźmi. W skutek czego boimy się, że naszymi potrzebami możemy rozczarować i obrazić innych ludzi albo sprawić im przykrość. Powoduje to, że w naszym codziennym życiu tak bardzo skupiamy się na potrzebach innych, że zapominamy o własnych. W efekcie pojawiają się złość, frustracja, wypalenie; czujemy się niedoceniani, nieważni i źle traktowani – mówi dr hab. Tomasz Lech, prof. WSZ, koordynator kierunku psychologia w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku.

12:00
ZAPISZ SIĘ
Warsztat – Profilaktyka i nauka ergonomicznej pozycji siedzącej podczas pracy i nauki
, a w tym: krótkie wprowadzenie teoretyczne, autostreching, automasaż.

13:00 ZAPISZ SIĘ
Sesja relaksacyjna (terapia dźwiękiem)

Centrum Rehabilitacyjno-Lecznicze Rezydencja live serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na 60 minutową sesję relaksacyjną przy dźwiękach mis i gongów leczniczych.
Koncert mis i gongów leczniczych głęboko relaksująca sesja, w której na ciało i umysł działają wibracje instrumentów. Poprzez wibracje uzyskujemy efekt masażu dźwiękiem na poziomie komórkowym. Drgania aktywizują siły samoleczenia, eliminują napięcia mięśniowe. poprawia się witalność, spokój, wyciszenie, dobry nastrój. Koncert odbywa się w kameralnej grupie. Uczestnicy układają się w wygodnej pozycji leżącej – mówi Ewelina Truchlińska, terapeutka.

Liczba miejsc jest ograniczona na poszczególne warsztaty i pokaz.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie również sekcja wystawców otwarta dla wszystkich odwiedzających, w tym między innymi:
– Studenckie Koło Naukowe DermoLab: konsultacje kosmetologiczne z badaniem parametrów skóry: poziomu nawilżenia, rumienia i elastyczności, a także aromatyczny zabieg parafinowy na dłonie.

– Studenckie Koło Naukowe DietetykaWSZ: analiza składu ciała, degustacja herbat jesienno-zimowych.

– Centrum Rehabilitacyjno-Lecznicze, Prywatna klinika Leczenia Bólu, Rezydencja live

Patronaty nad wydarzeniem:
 honorowy: Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich
– medialny: portal Trójmiasto.pl oraz Radio Gdańsk


Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!